12 Şubat 2008

ScribeFire - Firefox Blog Add-On

ScribeFire, Firefox için başarılı bir blog eklentisi.

Çalışma saatleri içerisinde blogunuza eklemek istediğiniz birşeyler olduğunda yaşayacağınız sıkıntılardan biri, bilgi işlem departmanının güvenlik politikaları sebebiyle blog panelinize erişememek olabilir. Bu durumda internet tarayıcı üzerinden gitmeye çalıştığınızda anında enselenirsiniz... Bu eklentiyle ne kadar saklanabildiğimizi, müdürümün tepkisine göre anlayacağım ;) sonucu size de bildiririm...

Firefox eklentileri arasında ulaşabileceğiniz ScribeFire ile Firefox üzerinden doğrudan login olarak yani web arayüzünü kullanmadan blogunuza yazı göndermeniz mümkün.

Basit ve küçük bir eklenti ama panele erişim şansınız olmayan noktalarda ya da zaman darlığında işe yarayacak kadar özelliği var. Şahsen bir süredir böyle birşeye ihtiyaç duyuyordum.

Kendi hesabınıza otomatik olarak login olabilir, birden fazla hesaba erişebilirsiniz. Wordpress, LiveJournal, Windows Live Spaces, TypePad ve Blogger için destek sağladığı gibi farklı servisler için de özel ayarlar yapabilmenize imkan tanıyor...Powered by ScribeFire.