6 Eylül 2013

Daldan Dala 10

Türban Mağduriyeti Masalı - ODTÜ gençliği

Cemaat yurtlarının temsilcileri ODTÜ kampüsüne girmiş, yurt bulamayan öğrencileri kandırıp kendi yurtlarında militan yapma derdine düşmüş, ODTÜ öğrencisi tepki gösteriyor, olay başörtüsüne, türbana saldırı olarak gösteriliyor... YÖK ve ODTÜ yönetimi soruşturma başlatacakmış, başbakan yine türban mağduriyeti ile ilgili veryansın etmeye başladı, herkes "ayıp ayıp türbanlı diye böyle yapılır mı?" demagojisinde... Videoyu seyrettiniz mi bilmiyorum ama öğrenci soruyor, kimlik göstermeyi reddediyorlar. Sonra anlaşılıyor ki öğrenci değiller. Güvenlik çağrılıyor. Bir başka öğrenci geçen sene de burada olduklarını söylüyor, adlarını da hatırlıyor hatta... Resmi başvuruyla stant açmak yerine kenarda köşede oturup gizli gizli insanları ayartmaya çalışıyorlar. Yakalanınca da "insanlar kabul ediyor, sana n'oluyor..." Helal olsun o çocuklara "ODTÜ' de cemaat örgütlenmelerine müsade etmiyoruz" deyip, düzgün tavırlarla onları oradan uzaklaştırdılar...http://goo.gl/B7oP78

-=0=-

Savaş Kapımızda...

ABD, Adana’daki Konsolosluğu’nda görevli personelin acil durum ekibi hariç bölgeden çekilmesi ve diplomatların ailelerinin de Adana’dan ayrılması emri verdi.
http://goo.gl/sJ4zyk

"Suriye' de sonunda kimyasal silah da kullanıldı" diye başlatılan yaygara ile müdehale için start verildi. Amerika önlemleri almaya, hazırlıklarını yapmaya başladı bile. Rusya tarafı kimyasal silahların muhalifler tarafından kullanıldığını iddia ediyor. Benim de Esad' ın kimyasal silah kullanabileceği aklıma yatmıyor aslında. Üstüne bir de BM' i davet edip, gelin kontrol edin diyor... Aptal olmak lazım. Dur bakalım ne çıkacak...

Bu arada bölgede zaten çatışmalardan dolayı Türkiye toprakları da büyük risk altındaydı bir de bizim topraklarımızdan lojistik destek verilen bir müdehale başladığında neyle karşılaşacağız, bölgedeki Türk vatandaşlarının can güvenliği nasıl sağlanacak belli değil. AKP' nin komşularla sıfır sorun politikası vardı galiba değil mi?

2 yorum:

  1. Öyle bir hale geldik ki apaçık önümüzde gerçekleşen olayları bile inkar edebilecek kadar vicdansız bir güruh olduk! Gayet güzel açıklamışsınız.

    Söylenecek başka şey yok. Elin oğlu kendi personelinin emniyetin düşünüyor biz, "Nusra dostumuzdur!" diyebiliyoruz.

    Sağlıcakla.

    YanıtlaSil
  2. Kendi topraklarımızda yaşananlardan önce dışarıda olup bitenle ilgilenmek gibi bir garip huyumuz var milletçe... Tabii ki dünyada olup bitene de kayıtsız kalmayalım ama biraz da kendi halkının güvenliğini düşünmekte fayda var.

    YanıtlaSil

Her fikir önemlidir...