22 Şubat 2017

Serbest Tüketici Olmanın Vakti Gelmedi mi?

Hanımlar, beyler; Romalılar! Enerjisa’nın sunduğu tek hizmetin elektrik sağlamak olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Dijital portalıyla kullanıcılarına müthiş hizmetler sunan Enerjisa, online hizmetleriyle kullanıcı dostu bir imaj çiziyor. İnternet sitelerinden fatura ödeme, fatura okuma, kayıp fatura gibi sıkıntılara anında çözüm getiren Enerjisa, aynı zamanda “Enerjini Koru” kampanyasıyla tüketicileri enerji konusunda bilinçli kullanıcıya dönüştürüyor, onlara nasıl yollarla düşük faturaya sahip olacakları gibi çözüm önerileri sunuyor. Tam bir sosyal kuruluş imajı çizen Enerjisa, tüketicilerine nasıl daha fazla kar elde ederim düşüncesiyle değil tamamen nasıl daha fazla tasarruf eder, düşük fatura sahibi olurlar mantığıyla yaklaşıyor. Öyle ki bunun için serbest tüketici olmanıza yönelik bir çalışması bulunuyor.

Enerjisa Serbest Tüketici Hizmeti

Nedir bu serbest tüketici olayı diyenler için hemen açıklayalım; elektrik tedarikçisini seçme şansına sahip gerçek ve tüzel kişilere serbest tüketici deniyor. Serbest tüketici sıfatına sahip olabilmek için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından her yıl yayınlanan “Serbest Tüketici Limiti” olarak belirlenen miktardan daha yüksek bir elektrik tüketmek gerekiyor. Serbest tüketici olan kişi en uygun fiyat alternatiflerini değerlendirerek kendisine göre tarife şekillendirebiliyor. Enerjisa internet sayfasında genişçe açıkladığı durumu aynı zamanda kişileri bizzat arayarak bilgilendirebiliyor. Yoğun tempoda çalışan kişiler için elbette arama yöntemi çok daha ideal bir seçenek. Bunun için yapmamız gereken şey elektrik faturamızı 0530 811 00 00 / 0530 811 00 01 ve 0530 811 01 01 no’lu Enerjisa Whatsapp hatlarına göndermek yeterli. Mesai saatleri içerisinde uygun bir tarihte arayarak tüketicilerini tüm detaylarıyla bilgilendiriyor.

Yıllık sözleşme şeklinde yapılan serbest tüketici anlaşması tüketiciye uygun fırsatlar, yıl sonunda ayrılma veya istediği tedarikçiyi seçme gibi çeşitli avantajlar sunuyor. Serbest tüketicilik işlemlerini gerçekleştirmek için Enerjisa’nın internet sitesinden form doldurmak veya whatsapp üzerinden elektrik faturasını göndermek suretiyle kayıt yapmak mümkündür. Enerji tüketiminde tasarruf uygulamalarına ek olarak bu tarz tarifelerden de yararlanmak kullanıcılara hesaplı fatura olarak dönüş yapılmasını sağlıyor. Elektrik faturalarına ödediğimiz yüksek bütçeli ödemeler nihayet daha kontrollü ve cazip bir düzeye kavuşacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Her fikir önemlidir...